piątek, 23 lipca 2010
Włosy a słońce

Słońce powoduje uszkodzenia powierzchni włosów, odbarwienia, utratę połysku. Zmienia także ich strukturę. Pod wpływem słońca nasze fryzury stają się mniej wytrzymałe, łamliwe. Najgorzej, gdy promienie padają na mokrą głowę. Słońce uruchamia w mokrych włosach reakcje chemiczne podobne do tych, jakie zachodzą podczas rozjaśniania fryzury. Z cząsteczek wody powstają wolne rodniki, które przecinają włókna keratynowe będące podstawowym budulcem włosa. Połączenie słońca i wody jest dla włosów zabójcze - tym samym niekorzystnie wpływają na nasze fryzury. Natomiast zasolenie lub chlorowanie nie ma znaczenia. Wystarczy tylko po kąpieli spłukać włosy i koniecznie osuszyć je ręcznikiem. To raczej zapach chloru powoduje dyskomfort. Dlatego specjalnie dla pływaków stworzono szampony wiążące cząsteczki chloru. Natomiast słona woda po prostu usztywnia włosy, utrudniając ich rozczesywanie. Nie powoduje to jednak istotnych zniszczeń dla naszej fryzury.

Chronić fryzury latem należy przede wszystkim za pomocą kosmetykówi z filtrami słonecznymi. Obecnie wiele popularnych produktów zawiera filtry UV. Najlepsze działanie mają preparaty do modelowania włosów i fryzury, ponieważ używa się ich bez spłukiwania. Warto też szukać szamponów i odżywek z filtrami. Dobrze zabezpieczają włosy kosmetyki z tzw. słonecznych linii przeznaczonych do pielęgnacji. Działają silnie regenerująco, nawilżają i reperują posłoneczne uszkodzenia.

Uwaga! Kapelusze nie zastąpią filtrów UV, choć oczywiście także chronią fryzury. Zwłaszcza jasne odbijają promienie słońca jak ekran. Nie bez znaczenia jest jednak tworzywo, z jakiego są zrobione. Plecione ze słomki przepuszczają mniej promieni niż uszyte z tkaniny, np. bawełny. Za to są bardziej porowate, a przez otworki słońce przenika bez trudu. Poza tym nie zawsze można nosić kapelusz! Np. w wodzie, gdy słońce jest najbardziej niebezpieczne lub często gdy nie chcemy zniszczyć pod nim naszej fryzury.

10:51, fryzuryzgrzywka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 maja 2010
Fryzury z grzywką

Fryzury z grzywką znów są bardzo modne w tym sezonie, fryzury z grzywką zmieniają się od lat, ale też niezmiennie od lat są na topie.

Źródło: Stylistka.pl

piątek, 14 maja 2010
Ruchome tatuaże

Teraz wystarczy raz za razem przykładać do tatuażu przezroczyste czerwone lub niebieskie klisze czy użyć okularów 3D i na przemian zamykać oczy. Wtedy oczom obserwatora ukazują się zamykające się i otwierające nożyczki albo bijące serce. Oczywiście, by wszystko się udało, kolor klisz musi być identyczny jak barwy w tatuażu.

W projektowaniu niezwykłych nadruków na skórze pomogła Palumbo technika komputerowa. Tworząc wzory, mógł je najpierw przetestować na ekranie, dzięki czemu dobierał takie, które dały najlepszy efekt.

Artysta zapewnia, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Chce wypróbować nowe efekty i tworzyć wzory tatuaży, które będą generować coraz to nowe typy złudzeń optycznych.

środa, 10 marca 2010
Tatuaże

Kiedyś tatuaże nie służyły tylko do ozdabiania ciała, były rodzajem indywidualnej wizytówki. Nie każdy mógł mieć tatuaż – na wytatuowanie trzeba było zasłużyć. Tatuaże na ciele nosili głównie wojownicy.

16:47, fryzuryzgrzywka
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 08 marca 2010
Fryzura bob

Fryzura bob pasuje każdej kobiecie. Stylowa i zawsze na czasie.

17:46, fryzuryzgrzywka
Link Komentarze (1) »
Fryzury gwiazd

Choć ich włosy wydają się piękniejsze to jednak nie znaczy, że my też takich nie możemy mieć. Wystarczy pójść do renomowanej drogerii i zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, dobrane pod względem rodzaju Twoich włosów. Po krótkim czasie zauważymy zaskakujące efekty. Wiele fryzury gwiazd są łatwe w wykonaniu.

poniedziałek, 18 stycznia 2010
Tatuaże więzienne

Dobrowolne znaki

Powstają na życzenie i są to głównie znaki przedstawiające przestępcze profesje. Ich znaczenie jest ogólnie znane.

Przykłady:

- kropka - oznacza ogólnie fach złodziejski,

- strzałka - doliniarz, złodziej kieszonkowy( serce przebite strzałą - doliniarz)

- sierp księżyca z gwiazdką lub kropką - nocny złodziej,

- klucz przekreślony krzyżykiem - włamywacz,

- kotwica - wydra, złodziej specjalizujący się w wyrywaniu torebek damskich, teczek, saszetek itd. z ręki ofiary

- znak dolara - cinkciarz, handlarz obcą walutą.

(Wymienione znaki tatuowane są najczęściej na prawej dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Taka ich lokalizacja podyktowana jest potrzebą wzajemnej prezentacji podczas powitalnego podawania ręki.)

- usta przebite sercem - farmazon, oszust. Podobne znaczenie ma wizerunek anioła z głową diabła. Znaki te tatuowane są najczęściej na ramieniu lub na torsie.

- trupia czaszka z piszczelami - gotowość do wykonania zleceń z mokrą robotą włącznie.

Tatuowane na grdyce, twarz przesłonięta w połowie chustką i ręka z rewolwerem - "nieuchwytny przestępca", "tajemniczy bandyta".

Tatuowane na ramieniu serce z wbitymi dwoma ostrzami i kropką w środku - "człowiek do wynajęcia".

 

Symbole

Tatuaże symbole stanowią dziś  największą grupę wśród zdobień powstających w zakładach karnych. Nie objęte są żadnymi normami, a ich wygląd, symbolika i funkcje zależą wyłącznie od własnego upodobania. Przykładowo osoby odbywające karę na terenie ZSRR tatuowały sobie na piersi portret Stalina i to wcale nie z uwielbienia do wujka Józia. Więźniowie byli przekonani, że pluton egzekucyjny nie będzie strzelał do wizerunku wodza.

Do tej kategorii tatuaży należą na przykład:

- wąż - symbol zemsty,

- wąż z koroną na głowie - zemsta dokonana,

- głowa kobiety opleciona przez węża - rozbudowany symbol zemsty.

Symbol zemsty jest niezwykle często stosowany w tatuażu więziennym w różnorodnych formach. Fakt ten wynika z silnej frustracji odczuwanej przez więźniów z powodu uwięzienia. Pozbawienie wolności często traktowane jest przede wszystkim jako akt represji za czyn, którego wykonanie było wprawdzie błędne, lecz który nie ma w sobie nic nagannego. Mechanizm ten wynika z uznawania odmiennego od powszechnie przyjętego systemu wartości. W związku z tym więźniowie przeżywają poczucie krzywdy i - jako reakcja obronna - budzi się w nich chęć zemsty. Uczucia te są tym silniej przeżywane, im silniejszy jest związek więźnia z normami podkultury. Stąd powszechność tych symboli wśród grypsujących. Obrazują to dalsze przykłady:

- ręka zakuta w zerwane kajdany ze sztyletem w dłoni - symbol ucieczki w celu dokonania zemsty,

- kat z toporem lub mieczem w jednej ręce i uciętą głową w drugiej, obok pień katowski - "kat katom?", symbol zemsty na swoich katach, czyli przedstawicielach organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości,

- czarna róża z kolcami - gotowość dokonania zemsty, nawet za cenę cierpień,

- PSM - skrót literowy oznaczający "Pomszczę swoją młodość".

Wiele tatuaży ma spełniać funkcje odstraszania, budzenia lęku i grozy, dając zarazem wyobrażenie mężności, siły i niezłomności nosiciela tatuażu, np.: rysunki diabłów, piratów, wikingów, agresywnych siłaczy - tzw. potworów, tj. różnego rodzaju postaci wyrażających grozę, np. wampirów i wilkołaków, agresywnych zwierząt, a nawet duchów,

- tatuaż napis w języku angielskim "born to raise hell" - urodziłem się by czynić piekło, outlaw - wyjęty spod prawa - napis w języku angielskim (rozpowszechniony z błędem ortograficznym).

Część tatuaży ma symbolizować więzienne męczeństwo: rysunek krat w grubym murze, z poświatą księżyca i kajdanami. Często uzupełniany jest dodatkowymi napisami: prison is my Home (więzienie jest moim domem), tu spędziłem młode lata , ś.k.i.f.h.l.i.z. (śmierć k.... i f...om, chwała ludziom i złodziejom), prison is hell (więzienie jest piekłem) itp.

- kreska, kropka, kreska - "przerwa w życiorysie", znak przejęty z alfabetu Morse'a, gdzie oznacza literę k (jak KARA?),

- krzyż, ukrzyżowanie - "męczennik",

- symbole i nazwy miejscowości, w których znajdują się więzienia: wizerunek sułtana - oznacza więzienie w Wołowie, Arab w turbanie - więzienie w Goleniowie, litera W z wężem - więzienie we Wronkach.

Często występują także tatuaże wzory o tematyce erotycznej:

- skrót KSM oznacza: "Kocham same małolatki" (lub mężatki), KTK - "Kocham tylko kurtyzany", KWM -'Kocham wolną miłość", kropka poniżej wargi, niekiedy po wewnętrznej jej stronie - oznacza gotowość do świadczenia usług miłości francuskiej, portrety kobiet - "kolekcjoner", "Casanova", oznacza uwodziciela.

W środowisku grypserskim popularny jest zwyczaj tatuowania sentencji zasługujących na utrwalenie: milczenie jest złotem - zwrot ten przypomina o nakazie przestrzegania tajemnic grypserskich i przestępczych, vide cul fide - "patrz, komu ufać", jest to zniekształcenie sentencji łacińskiej fide, sed cui, vide - ufaj, lecz bacz komu... , homo homini lupus - "człowiek człowiekowi wilkiem", homo sum - "człowiekiem jestem", deklaracja przynależności do ludzi, memento mori - "pamiętaj o śmierci", sentencja ta ma przypominać o ostrożności w przestępczym fachu, jak również stanowić przestrogę dla wrogów , disce pati - "ucz się cierpieć".

 

Więzienna hierarchia

Oznaczenia więziennej hierarchii to tzw. pagony (każda belka oznacza rok, a gwiazdka trzy - pełne to już odsiedziane, a puste są jeszcze do odsiadki). Stopień majora to pięć lat. Gdy więzień awansuje na pułkownika zwykle musi usunąć stary tatuaż i na tym samym miejscu umieścić już generalski wężyk.

Do tej kategorii zaliczono znaki objęte normami grypserskimi, określającymi zasady ich stosowania, np. kto może, a komu nie wolno ich nosić, jakie należy spełniać wymogi przed wykonaniem tatuażu (mieć zasługi, pozycję w grupie) itd. Do najważniejszych w tej kategorii należą następujące tatuaże:

- cynkówka - świr

- kropka na czole, najczęściej pomiędzy brwiami - człowiek znający tajniki symulacji zaburzeń psychicznych. Symulacja taka wymaga często długotrwałego i nieustannego prezentowania nienormalnych zachowań, niekiedy przekształcania całego stylu życia na niekonwencjonalny i uciążliwy dla otoczenia.  Ten wzór tatuażu ma informować wtajemniczonych, że mają do czynienia z normalnym człowiekiem, aby uprzedzać nieporozumienia.

- kropka za uchem, na nosie, w okolicy prawego oka - cwel , osobnik traktowany przez ludzi jako zhańbiony, godny pogardy i potępienia, będący na dnie hierarchii podkulturowej.

- pięć kropek pod lewym okiem (ułożonych jak w kostce do gry), w które można by wpisać literę S, oznacza człowieka sprawdzonego pięciokrotnie, niezłomnego,

- symboliczny wizerunek ptaka w locie - oznaka dokonanej ucieczki.

- znak podobny do żeglarskiej róży wiatrów - oznaka recydywy penitencjarnej,

- głowa z zarostem na twarzy, w turbanie - fakir , człowiek zdolny do niezwykłych wyczynów i odporny na ból,

- dwie czerwone wiśnie na wspólnej gałązce - symbol herbatnikowania, grypserskiego braterstwa (także herb więzienia w Sztumie),

- splecione dłonie z zerwanymi kajdankami - symbol wspólnoty grypserskiej w więzieniu i na wolności.

21:41, fryzuryzgrzywka
Link Komentarze (1) »
czwartek, 03 grudnia 2009
Fryzura z grzywką

Wciąż jest modna grzywka prosto ścięta i lekko zasłaniająca oczy. Taka fryzura pasuję osobom o pociągłej twarzy, którą długa grzywka nieco skróci. Uczesanie jest bardzo sexy i nawiązuje stylem do super modnych teraz lat 70. Grzywka może być idealnie równa albo trochę wycieniowana, postrzępiona. Fryzury z grzywką są stylowe i cały czas na topie. Dość długa, delikatnie wycieniowana grzywka skutecznie odwróci uwagę od zbyt wysokiego czoła. fryzury z grzywką powróciły triumfalnie do mody, dlatego chętnie decydują się na nie prawie wszystkie panie zarówno młode dziewczyny jak i bardziej dojrzałe kobiety. Grzywka pojawia się w wielu wcieleniach.

http://fryzury.info/fryzury-z-grzywka/

14:34, fryzuryzgrzywka
Link Komentarze (2) »
czwartek, 12 listopada 2009
Krótkie włosy

W obecnych czsach krótkie włosy noszą nie tylko mężczyźni ale także kobiety. Są one bardzo wygodne a odpowiednio ścięte i ułożone sexy. Osoby które chcą mieć krótkie włosy lub już się odważyły na taki krok musza lubić swoją twarz gdyż takie wlosy chętnie odkrywają twarz.

Zbyt krótka fryzura nie nadaje się przy włosach delkatnych gdyż w tym przypadku sprawiają efekt ujemny - włosy wydają się cieńsze i mało puszyste. Przy takim rodzaju włosów odpowiednia jest długość wierzchniej warstwy włosówmktóra optycznie zwiększa objętość fryzury 2013.

Włosy krótkie muszą być perfekcyjnie obcięta gdyż dopiero wtedy efekt będzie zaskakujący.

Źródło: Stylistka

15:49, fryzuryzgrzywka
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 listopada 2009
Kremy na noc

Czym różnią się kremy na noc od tych dziennych? Przede wszystkim funkcją. Kosmetyki na dzień głównie chronią skórę przed słońcem i agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Krem na nocną zmianę dostarcza substancji odżywczych, regeneruje. Właśnie podczas snu wszelkie cenne substancje są najefektywniej wykorzystywane przez skórę. Jej komórki mają też czas, by próbować naprawić to, co mogło na nie niekorzystnie wpłynąć w dzień, kiedy są pod ostrzałem promieni słonecznych, narażone na atak wolnych rodników, zanieczyszczeń, wahań temperatury. Czy znaczy to, że krem na noc musi być ciężki, bardzo bogaty? Niekoniecznie. Jeśli twoja cera ma tendencję do przetłuszczania się, wybierz ten lżejszy (nie zablokuje ujść gruczołów łojowych), choć wcale nie uboższy w odżywcze substancje. Natomiast sucha skóra poczuje się lepiej otulona na noc kremową kołderką, która zatrzyma w niej wilgoć. Dlatego potrzebuje kremów, które pokrywają twarz ochronną warstewką.

17:17, fryzuryzgrzywka
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3